Proč zvolit balónovou židli?

Dnešní uspěchaná moderní doba většinu z nás nutí trávit dlouhé hodiny prací u kancelářského stolu.

Není žádnou novinkou, že dlouhodobé sezení má neblahé účinky na naše tělo a je spojené s mnoha zdravotními obtížemi, mezi které patří bolest zad a hlavy, deformace páteře, obezita či dvakrát větší riziko výskytu kardiovaskulárních onemocnění.

Odborníci na zdravý životní styl radí zařadit do našeho programu pravidelný pohyb a sportovní aktivitu, která zajistí žádanou rovnováhu našeho pracovního a volného času.

Avšak i v případě, že se nám podaří sportu věnovat i několik hodin týdně, ani v nejmenším se tato doba nevyrovná dlouhým hodinám stráveným prací na počítači.

Existuje však i možnost spojit příjemné s užitečným a elegantním způsobem pohyb zapojit do každodenní rutiny v kanceláři.

Ptáte se, jak by něco takového bylo možné?

Odpovědí je revoluční technologie balonové židle, která spojuje hned dvě ergonomické pomůcky zajišťující zdravé sezení a práci.

Účinky cvičení na velkém gymnastickém balónu jsou prokázané a dobře známé.

Cvičení na této rehabilitační pomůcce se doporučuje pro protažení svalů a k udržení kondice. Nerovný povrch míče nás nutí při sezení neustále balancovat a posilovat tak zádové svaly okolo páteře. Při tomto balančním cvičení zapojujeme břišní svaly a též často opomíjené svaly pánevního dna. Přidanou hodnotou je též spalování kalorií, které cvičení na míči přináší.

Ti, kteří si již vyzkoušeli používat samotný míč k sezení u pracovního stolu, však vědí, že tato metoda není bezchybná ani praktická. Míč sám nedrží na jednom místě a vstaneme-li od stolu, odkutálí se nám mimo.

Nevhodné je též jeho přímé umístění na zemi, kde se na jeho povrch dostávají nečistoty ulpívající následně na našem oblečení.

Balonová židle je skvělou ergonomickou pomůckou spojující balanční sezení na gymnastickém míči a stabilitu kancelářské židle.

Slučuje tak všechny výhody cvičení na balónu a využívá lékařsky ověřených výhod ergonomického sezení.

Míč je zde zasazen do konstrukce židle, která je pevná a drží míč na jednom místě, čímž zaručuje maximální bezpečí.

Důležitá je přítomnost opěrky zad, která bývá výškově nastavitelná, poskytuje dostatečnou oporu a ulevuje svalům bederní páteře. Stále však zanechává dostatek prostoru pro aktivní sezení a posiluje zádové svaly, které udržují rovnováhu při sezení na balonové židli.

Tím se též zmírňuje tlak, který je jinak vyvíjen na meziobratlové ploténky.

Díky sezení na balonové židli můžete denně spálit až 350 kalorií v rámci své pracovní doby a efektivně tak využívat čas.

Používání této ergonomické pomůcky je též šetrné k sedacím svalům. Namísto sezení na tvrdém sedáku si můžete dopřát měkký povrch vzduchového polštáře, který nabízí gymnastický míč.

Po výměně standardní kancelářské židle za balonovou je třeba si na nový styl sezení nejprve zvyknout.

Může se stát, že prvních pár dní budete cítit mírnou bolest v horní části zad způsobené zapojením zádových svalů.

Ta však během jednoho či dvou dnů odezní a nadále si již budete užívat pohodlí a efektivitu sezení na této revoluční pomůcce.

Modely balónových židlí:

PRACUJ ZDRAVĚ A1+ provedení s područky, čalouněnou bederní opěrkou a BALI potahem balónu

PRACUJ ZDRAVĚ A1 provedení s područky, čalouněnou bederní opěrkou, bez potahu balónu

PRACUJ ZDRAVĚ A2+ provedení bez područek, čalouněnou bederní opěrkou a BALI potahem balónu

PRACUJ ZDRAVĚ A2 provedení bez područek, čalouněnou bederní opěrkou, bez potahu balónu

PRACUJ ZDRAVĚ A3 provedení bez područek a bederní opěrky, bez potahu balónu