Zdravotní vložky do bot

Trpíte bolestí v oblasti chodidel či nohou? Existuje mnoho potenciálních příčin vedoucích k bolesti pohybového aparátu. Jde o to, situaci správně posoudit, najít příčiny bolesti a stanovit správnou léčbu. 

Proč vlastně potřebujeme stélky jako dodatečnou podporu chodidla?

Člověk chodí po Zemi již tisíce let, neměli bychom již být dostatečně připraveni na tento druh pohybu? Proč neustále zvětšující se počet lidí potřebuje individuálně upravené stélky ke stabilizaci a podpoře nohy?

Během posledních dvou set let se životní prostředí značně změnilo. Naše noha se vyvinula v rámci evoluce pro bosou chůzi a běh po značně měkčích terénech. Dnes se však pohybujeme převážně na tvrdém, rovném a pevném povrchu. To vede ke stále častějšímu výskytu problémů pohybového aparátu, bolestem a závažným zdravotním problémům, které se prohlubují každým dalším krokem.

#ShowMore#

Důležitým faktorem je, dnes neodmyslitelné, trvalé používání obuvi. Ta sice na jednu stranu naše nohy chrání před poraněním a vnějšími vlivy, na stranu druhou ale nohu, do jisté míry „oslepí“, izoluje – brání snímání vjemů poskytujících informace co a jak se s nohou děje, v jaké poloze, na čem a jak stojí či se pohybuje. Dokážete si vůbec ještě uvědomit ten rozdíl ve vnímání bosé chůze po trávníku nebo po písku a chůze po asfaltu v tvrdých botách?

Také náš životní styl se změnil. Stále běžnější je sedavý stereotyp, ať už jde o práci či způsoby trávení volného času. V důsledku toho jsou naše nohy stále méně připravené a uzpůsobené na aktivní činnost. V momentě, kdy se, často bez předchozího postupného přivykání a tréninku rozhodneme k větší fyzické zátěži, naše klouby, svaly a šlachy jsou vystavení enormnímu tlaku, na který nemohou být připraveny.

Moderní obuv není vždy adekvátní a nepodporuje chodidlo jak by měla. Vysoké podpatky, špičaté boty, boty látkové s tenkou podrážkou, sandály nebo obecně špatně padnoucí obuv způsobuje v lepším případě „jen“ puchýře či zbytečnou bolest. V závažnějších případech může dojít k trvalým změnám v postavení nohy, změnám stereotypu chůze, nebo k mnoha degenerativním změnám z nichž zřejmě nejznámější je vbočený palec (Hallux Valgus). Většinou tyto typy bot nosíme kvůli dobrému vzhledu, jako módní doplněk. Jak ale můžeme zcela zamezit negativním vlivům na nohu nebo alespoň minimalizovat bolest?

Biomechanická bolest (bolest jako důsledek nesprávného pohybu lidského těla) a bolest vycházející z problémů s chodidly se může objevit přímo v oblasti dolních končetin, kyčle, pánve, ale může pokračovat až do oblasti dolních zad i výš. Cítíte-li bolest na místech vyznačených na obrázku, silně doporučujeme navštívit odborného lékaře či fyzioterapeuta, který vám poradí zda Vám stélky mohou pomoci a jaký typ stélek je pro vás vhodný.

Proč Formthotics™

Účinnost Formthotics je ověřena 30ti lety zkušeností. Stélky Formthotics úspěšně pomohly již miliónům pacientů po celém světě během uplynulých 30ti let od svého uvedení na trh. Jedná se o produkt s trvale vysokou kvalitou i účinností, s úlevou od bolesti i prevencí dalších poranění a samozřejmě příznivým vlivem na komfort pacienta.

Vaše tělo se neustále vyvíjí, reaguje na změny a Formthotics se dokáží snadno adaptovat s vámi. Poměrně často dochází po nějaké době používání stélek k adaptaci těla na používanou pomůcku. Váš specialista vám pomůže s vyhodnocením a následnou úpravou stélek, reflektující proběhlé změny postavení nohy, aniž by bylo potřeba kupovat nové stélky. To zvyšuje efektivitu i rychlost léčby.
Buďte si jistí, že pomáháte vašemu tělu zbavit se bolesti co nejrychleji.

Nejprodávanější

ortopedicke vlozky do bot
 
od 333 Kč
(od 275 Kč bez DPH)
RUNWAY - ergonomické vložky do bot
 
1 495 Kč
(1 236 Kč bez DPH)
Formthotics - dvouvrstvá cyklistická stélka
 
1 700 Kč
(1 405 Kč bez DPH)
Formthotics - dvouvrstvá pracovní stélka
 
1 700 Kč
(1 405 Kč bez DPH)
Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem
ortopedicke vlozky do bot
od 275 Kč bez DPH
od 333 Kč
Kód: 7062/M -
Formthotics - dvouvrstvá cyklistická stélka
1 405 Kč bez DPH
1 700 Kč
Kód: FORM-CYCLO
Formthotics - dvouvrstvá pracovní stélka
1 405 Kč bez DPH
1 700 Kč
Kód: FORM-PR
RUNWAY - ergonomické vložky do bot
1 236 Kč bez DPH
1 495 Kč
Kód: RUN36
Delivery guarantee
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Ke každé objednávce
Over 3000 distribution points
Přes 3000 výdejních míst
po celé ČR