Zdravotní vzduchový polštář Dynasit U Skis

Značka: Dynasit
Dostupnost Skladem
Kód: U SKIS
762 Kč –7 % 702 Kč 580 Kč bez DPH
Zdravotní vzduchový polštář Dynasit U Skis
Značka: Dynasit
Zdravotní vzduchový polštář Dynasit U Skis
762 Kč –7 %

Dynasit U je speciální nafukovací těhotenský, kojící a poporodní polštář k sezení určený pro budoucí maminky a jejich miminko. Dynasit U je řádně schválena a registrována zdravotnická pomůcka. Polštář byl vyvíjen ve spolupráci se špičkovými odborníky z prostředí gynekologie chirurgie a neurologie. Využijete jej v období těhotenství, bezprostředně po porodu a následně do 6. měsíce věku děťátka i později. Dynasit U je multifunkční a má několik velmi pozitivních zdravotních účinků jak na budoucí maminku tak i její děťátko. Dynasit U je zároveň designovým výrobkem a estetickým doplňkem.

Zdravotní těhotenský a kojící polštář Dynasit U - SKIS

Zdravotní nafukovací polštář Dynasit U air je určen zejména těhotným ženám a ženám po porodu, ale i lidem bezprostředně po operaci hemoroidů a jiných chirurgických výkonů v oblasti konečníku, vnějších reprodukčních orgánů a také lidem s bolestmi páteře a pánve.

Testy potvrdily, že Dynasit U je účinná zdravotnická pomůcka, která eliminuje bolest při sezení u většiny pacientů, a to i bezprostředně po výše zmiňovaných operačních výkonech, o více než dvě třetiny, čímž přímo urychluje proces hojení, snižuje potřebu užívání léků na bolest a výrazně přispívá k návratu do běžného společenského i pracovního života. Zpevňuje také svaly pánevního dna, a to vše při zachování účinků zdravého dynamického sezení.

zdravotni-tehotensky-kojici-poporodni-polstar-nafukovaci-dynasit

Hlavní výhody zdravotního těhotenského polštáře Dynasit U:

 • Ulevuje od bolestivého sedu po porodu
 • Pomáhá při krmení a kojení
 • Aktivuje zádové a břišní svalstvo děťátka
 • Zpevňuje zádové svalstvo a svalstvo pánevního dna maminky
 • Relaxační účinky
 • Certifikovaná zdravotnická pomůcka

Ulevuje od bolestivého sezení po porodu

tehotensky-kojici-polstar

Při porodu vždy dochází k nastřihnutí hráze nebo jejímu samovolnému natržení. Výsledek bývá zpravidla vždy stejný a sed po porodu je obvykle bolestivý a rány se musí postupně zahojit. Poporodní těhotenský polštář Dynasit® U Vám svým tvarem a konstrukcí eliminuje tuto nepříjemnou a omezující bolest.

Aktivuje zádové a břišní svalstvo miminka

tehotensky-kojici-polstar-poporodni

Ve fázi, kdy se miminko začíná zvedat na rukou, se aktivují zádové a břišní svaly. Dynasit® U pomáhá v tomto období svaly plynuleji zatěžovat. Poloha na bříšku umožňuje miminku snadněji pracovat rukama při zkoumání okolí a samostatné hře. Zabraňuje také přetáčení a stabilizuje miminko, což přispívá k větší bezpečnosti při prvních pohybech.

Pomáhá při kojení a krmení

tehotensky-poporodni-kojici-polstar

Dynasit®U je také vítaným pomocníkem pro matky při kojení a krmení. Pohodlná fixace v mírně nakloněné poloze výrazně usnadňuje průchod přijímané potravy a následné trávení, zejména při výskytu refluxních stavů u miminka. Polohování s možností nafouknutí poporodního polštáře zabraňuje poklesu a převrácení hlavičky miminka.

Posiluje svaly zad a pánevního dna

tehotensky-kojici-polstar-poporodni-pro-deti

Sezení na této dynamické podložce má pozitivní vliv na hluboký stabilizační systém, který je během těhotenství přetěžován v důsledku rychlého nárůstu tělesné hmotnosti. Dynasit® U léčí vaši páteř díky prokázaným zdravotním účinkům. Gynekologové tuto zdravotnickou pomůcku doporučují také pro zpevnění svalů pánevního dna a prevenci inkontinence.

Relaxační funkce

tehotensky-kojici-polstar-poporodni-relax

Poporodní těhotenský polštář Dynasit® U můžetevyužít i při cestovaní a relaxování. Po nafouknutí Vám zafixuje hlavu v pohodlné poloze, čím předchází natáhnutí a bolesti krčních svalů. S relaxační funkcí si vychutnáte pokojný spánek i během dlouhého cestování.

Základní parametry polštáře:

Rozměr: 500x353x10 mm
Rozměr balení: 450x210x45 mm
Maximální nosnost: 120 kg
Typ potahu: Nesnímatelný
Materiálové složení: Vrchní látka -100% PES, Termoizolační vrstva - polyuretanová pěna, Nafukovací vložka - 100% PVC, spodní látka z perforované textilie mesh air

Hlavní zdravotní účinky těhotenského polštáře Dynasit U

Během těhotenství

 • snižuje riziko vzniku hemoroidů v důsledku tlaku na konečník a pánevní dno
 • eliminuje resp. zmírňuje bolesti páteře a svalstva v důsledku zvýšené tělesné hmotnosti
 • posiluje pánevní dno, čímž předchází vzniku těhotenské inkontinence

Bezprostředně po porodu

 • po porodu a nastřihnutí hráze zásadně zmírňuje bolesti a útlak na rodidla při sezení
 • urychluje proces hojení ran a rekonvalescenci při nižší potřebě užívání analgetik
 • předchází zánětlivým a jiným poporodním komplikacím
 • zkracuje čas hospitalizace
 • zásadně zvyšuje komfort při sezení a výkonu rutinních činností s miminkem

Během péče o novorozence

 • pomáhá při krmení a kojení
 • pohodlná fixace miminka v jemně nakloněné poloze usnadňuje průchodnost při přijímání stravy a trávení, čímž se předchází vzniku
 • refluxových stavů
 • zabraňuje sležení hlavičky a převalení miminka.
 • ve fázi, kdy se vaše miminko začíná zvedat na ručičky se aktivuje zádové a břišní svalstvo a v tomto období napomáhá k plynulejší zátěži svalstva a svalových úponů

Použití polštáře později, pro zdravé aktivní sezení.

Dynasit U lze používat i jako pomůcku pro aktivní zdravé sezení se všemi 6 zdravotními účinky.

 • aktivuje vzpřímené držení těla
 • posiluje břišní a zádové svalstvo a hloubkový stabilizační systém
 • zabraňuje degenerativním změnám páteře a meziobratlových plotének
 • posiluje svalstvo pánevního dna, eliminuje tlak na kostrč a ulevuje od bolesti při hemeroidech
 • aktivuje krevní oběh a zvyšuje psychickou koncentraci
 • jako polštář na krk nabízí funkci relaxu a uvolnění během cestování a odpočinku

Návod k použití

Dynamickou těhotenský polštář Dynasit U air položte spodní plochou s ventilem na sedadlo židle tak, aby její vykrojená část směřovala ke kolenům nebo opačným směrům podle toho, jak je to uživateli komfortnější. Při problémech s hemeroidy a bezprostředně po porodu využijte anatomicky vykrojenou oblast a sedněte si tak aby nedocházelo k útlaku konečníku a pánevního dna. Při použití pro účely zdravého sezení, ze začátku sedávejte na mírně nafoukaném polštáři jen 5-10 minut a opakujte 3-5 krát denně, Objemem vzduchu v polštáři regulujete intenzitu dynamiky sezení. Sedněte si na přibližně 2/3 sedací části polštáře a mírně rozkročte dolní končetiny. Chodidla doporučujeme opírat celou plochou o podlahu. Seďte uvolněně a nebraňte se změnám poloh. Nedejte se odradit pokud budete cítit mírné bolesti v křížové oblasti. Je to pozitivní reakce – obyčejná únava svalů (tzv. svalovice), které nebyly na posilování zvyklé.

Certifikace a registrace

Dynasit U je registrován ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv pod kódem K92655 jako oficiální zdravotnická pomůcka a je kategorizován Ministerstvem zdravotnictví ČR. Dynasit U můžete získat také na předpis od odborných lékařů v oborech ortopedie, ortopedická protetika, chirurgie, neurologie, traumatologie, rehabilitace, revmatologie a algeziologie

Povrchový materiál i barevný potisk jsou testovány ve výzkumném ústavu a jsou vhodné i pro děti od 0 do 3 let.

Obchodní název Dynasit je chráněn ochrannou známkou s evropskou působností. Tvar produktu je registrován jako evropský chráněný design, jelikož je specifický a byl vyvinut na míru, aby řešil problematiku bolestivého sedu iv oblasti gynekologie a porodnictví.

Kontraindikace

Dynasit U není vhodný při akutních zánětlivých onemocněních pohybového a nervového systému, při závratích. Pokud máte nezhojené zlomeniny kostrče, páteře nebo pánve, neseďte na Dynasitě!

Ošetřování a údržba

Neperte polštář v pračce! Sedací část se snadno čistí kartáčkem a mýdlem. Nenašívejte nic na polštář! Mohlo by dojít k poškození nafukovací části polštáře. Pozor na ostré předměty. Používejte polštář při teplotách prostředí od 8-40ºC.

Hlavní výhody dynamických nafukovacích sedáků Dynasit obecně:

 • Aktivují vzpřímené držení těla - působí na oblast pánve a tlačí ji směrem dopředu, čímž polohují záada do správného "S" tvaru a pomáhají tak předcházet vzniku skolióz a dalších funkčních poruch zad
 • Aktivují svalovou činnost - aktivní sezení posiluje břišní a zádové svalstvo, stejně jako svaly pánveního dna. Prokrvuje oblast sedacích svalů, čímž redukuje tvorbu celulitidních buněk a podporuje také spalování kalorií.
 • Zabraňují statickému přetěžování - redukuje tlak na meziobratlové prostory, díky čemuž snižuje jejich mechanické opotřebení.
 • Aktivují koncentraci - Dynamické sezení a intenzivnější cirkulace krve působí mj. na lepší okysličování i mozkových buněk. Zvýšený přísun kyslíku do mozku podporuje psychickou aktivitu, a tedy i koncentraci.
 • Aktivují krevní oběh - Aktivním, dynamickým sezením vlastně cvičíme. Aktivujeme tak cirkulaci krve, díky čemuž dochází k lepšímu prokrvování tkání a orgánů, což v konečném důsledku pozitivně ovlivňuje nejen na stav tělesných buněk, ale i celkovou kondici našeho těla.
 • Eliminují tlak na kostrč - Narozdíl od klasického sezení eliminují tlak na kostrč, konečník, reprodukční orgány a oblast pánevního dna.

Doplňkové parametry

Kategorie: Nafukovací podsedáky Dynasit®
Typ sedáku: nafukovací
Výrobce: Dynasit

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Dynasit je značka pro řadu ortopedických, ergonomických podsedáků, polštářů a různých doplňků pro zdravé sezení a aktivní život.

Produkty řady Dynasit jsou registrované zdravotnické pomůcky ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv a jsou kategorizovány ministerstvem zdravotnictví ČR.

Dynasit-zdrave-ergonomicke-podsedaky-nafukovaci

Dynasit je zdravé aktivní sezení bez bolestí zad!

Každý dospělý člověk sedí v průměru více než 8 hodin denně a navíc nesprávně a nezdravě. V kombinaci s faktem, že přirozený pohyb a sport drtivá většina populace vytěsňuje ze svého života, máme zde akutní společenský problém se zdravím. Výsledkem způsobu jak žijeme není jen to, že jsme obézní, ale projevují se u nás i vážné degenerativní poruchy páteře a svalového aparátu s dalšími nebezpečnými zdravotními komplikacemi. Nejsmutnější je, že bolesti, skoliózy, svalová zkrácení, dystrofie, mnohé jiné zdravotní poruchy jsou již běžné u školních dětí. Dynasit je řada slovenských výrobků pro aktivní a zdravé sezení, které mají status registrovaných zdravotnických pomůcek. Sezením na Dynasit zdravotních polštářích získáváte hned několik pozitivních zdravotních benefitů. S Dynasitem se vaše svaly hýbou a pracují i během sezení.

Nafukovací podsedáky Dynasit se vyrábějí v několika verzích:

Dynasit Comfort - vhodné pro snadné přenášení, jsou vhodné jak na židli, tak do auta.  Nafukuje se ústy.

Dynasit Life+ přináší vyšší komfort pro užití sedáku na kancelářské židli. Nafukují se ústy.

Dynasit Comfort Plus - nejluxusnější nafukovací sedák vhodný pro dlouhodobé sezení na židli. Dvě komory, lepší materiál a středový otvor pro odlehčení kostrče. Sedák se nafukuje mini pumpou.

Dynasit U - nafukovací těhotenský, kojící a poporodní polštář pro prevenci nejen v období těhotenství, ale i bezbolestné pohodlí v poporodním období.

pozitivni-vlastnosti-podsedaku-nafukovacich-dynasit

 

 

Podobné produkty

Zdravotní těhotenský a kojící polštář Dynasit U AIR Blue hearts - nafukovací
Akce
580 Kč bez DPH
702 Kč
762 Kč (–7 %)
Kód: U BLUE HEARTS
Zdravotní vzduchový polštář Dynasit U Herlee
580 Kč bez DPH
702 Kč
762 Kč (–7 %)
Kód: U HERLEE
dynasit kindly nafukovaci tehotensky polstar Kód: U HISLEE
Zdravotní vzduchový polštář Dynasit U Kiddy
580 Kč bez DPH
702 Kč
762 Kč (–7 %)
Kód: U KIDDY
Zdravotní vzduchový polštář Dynasit U Purple
580 Kč bez DPH
702 Kč
762 Kč (–7 %)
Kód: U PURPLE
Zdravotní vzduchový polštář Dynasit U Sker
580 Kč bez DPH
702 Kč
762 Kč (–7 %)
Kód: U SKER
Zdravotní vzduchový sedák Dynasit Life+ Spiral
620 Kč bez DPH
750 Kč
Kód: PLUS SPIRAL
Zdravotní nafukovací podsedák Dynasit Comfort Black
495 Kč bez DPH
599 Kč
Kód: 0-0-COMFORT BLACK